Sekvent u 940-b230fb


Samostalne popravke, informacije u vezi Volvo/Saab svega...

User avatar

Joined: 24 Jan 2013 16:49

Volvo: 940GL 1991, B230FB ZF22

Post 10 Oct 2013 01:03

Sekvent u 940-b230fb

Posto vec imam instaliran TNG uredjaj sa obicnim isparivacem, koji stalno pali lambda sondu i remeti normalan rad benzina kada se auto vrati na benzin, i koji je svakako pomalo nezdrav za motor, odlucio sam da sa drugarom slicne struke ugradim sekvent uredjaj AC Stag 4 (kad se vec kupuje, neka ostane mogucnost da jednog dana dodam turbo).
Razlog zasto radim ovo u DIY varijanti nije samo novac, vec sto u servisere nemam uopste poverenja, a i sticajem okolnosti sam elektrosemu naucio napamet :smile:

Pomoglo bi mi ako neko vec ima ugradjen slican uredjaj ako mogu da se postave slike, jer prvi put radim pa cisto da bih ubrzao ugradnju i da ne izmisljam toplu vodu.
Neka iskustva sa izborom dizni i njihovog protoka, gasenjem/paljenjem lambda sonde...

hvala unapred, a ja cu koliko mogu slikati i opisivati radove koji bi trebali da traju jedan-dva dana i pocece za nedelju ili dve u zavisnosti kad garaza bude slobodna... :smile:
Redblock mogu da pokvare, izgleda, samo losi majstori
User avatar

Joined: 22 Jan 2013 12:09

Location: Beograd Srbija

Volvo: nekoliko komada serije 7/9

Post 11 Oct 2013 22:37

Re: Sekvent u 940-b230fb

Odes kod nekog od ovih sto valjaju uredjaje ispod cene i uzmes prednji deo sekventa po zelji a spram finansiskoj mogucnosti. Lako ces se snaci sa montazom sigurno. Posebno sto tvoja cigla vec ima plin i to nece biti ugradnja vec prepravka. Vecina cak daje i uputstvo za montazu. Uzmi i kabl za komunikaciju jer to niko ne daje uz uredjaj. Ako gde zapne pitaj. Slike nemam jer moj nije sekvent, jedino kad dodje neko od mojih cigla fanatika sa tim da ti to poslikam malo.
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... e_u_gradu/
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... t_uredaji/
http://www.polovniautomobili.com/oglas443718/ac_stag_4/
User avatar

Joined: 24 Jan 2013 16:49

Volvo: 940GL 1991, B230FB ZF22

Post 15 Oct 2013 20:34

Re: Sekvent u 940-b230fb

Kabal za komunikaciju sam pravim ;) mislio sam da uzmem kod karica jer je uvoznik i daje garanciju, ali je malo skuplji... Bojim se kopija, cuo sam da ih ima.
Sustinski me najvise interesuje gde da busim usisnu granu , gde je najbolja pozicija i pod kojim uglom ako treba pod nekim...
Isparivac je elektronski pa cu ga zadrzati, a i zbog atesta, tako da i nakon prepravke sve bude po PSu.
Nazalost nisam stigao za sutra da se pripremim pa cu sledecu sredu to raditi
Redblock mogu da pokvare, izgleda, samo losi majstori
User avatar

Joined: 22 Jan 2013 12:09

Location: Beograd Srbija

Volvo: nekoliko komada serije 7/9

Post 15 Oct 2013 20:53

Re: Sekvent u 940-b230fb

To za dizne busi ko gde oce i kome se gde svidi kako sam ja primetio. Mada ja mislim da sto kraca crevca od ev.plina do usisa i sto blize usisnom ventilu to bolje. Meni su se npr svidjale neke lovato dizne koje su se prodavale u parovima a ne po 4 kako uglavnom svi stavljaju. Tako dodju 2 napred i 2 nazad pa to po meni mnogo skladnije i lepse stoji. Jos ako ih zavuces negde ispod grane da se ne vide to bude extra. Evo ti par slika redblock-ova sa sekventom od pre neki dan sa skupa VKS.

Image
Image
Image
User avatar

Joined: 24 Jan 2013 16:49

Volvo: 940GL 1991, B230FB ZF22

Post 31 Oct 2013 10:20

Re: Sekvent u 940-b230fb

Odlucio sam da sacekam da prodje zima, pa onda da se bavim sekventom, a dotle cu skupljati sta mi treba.
Redblock mogu da pokvare, izgleda, samo losi majstori

Return to DIY i ostalo

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software Change colors.