Naknadna ugradnja klime


100, 200, 300, 700 i 900.

User avatar

Joined: 24 Jan 2013 11:32

Location: Zg

Volvo: 244 DL

Post 13 Apr 2013 13:20

Naknadna ugradnja klime

Da li je komplicirana naknadna ugradnja klime u seriju 700?
Ima li netko takvih iskustva, jel skupo i teško za nabaviti, da li paše sa serije 900 (kao većina stvari)?
User avatar

Joined: 22 Jan 2013 12:09

Location: Beograd Srbija

Volvo: nekoliko komada serije 7/9

Post 13 Apr 2013 16:38

Re: Naknadna ugradnja klime

Ja imam operativnog iskustva sa tim koliko oces ali ne znam sta te konkretno zanima. Komlpet klima sa 74x pase na 94x i takodje sa 76x na 96x. 74x ne pase na 76x tokodje ni 94x ne pase na 96x. Nista tu nije posebno komplikovano ali ima posla prilicno. Pola auta moras rasturiti da bi ugradio klimu sto pod haubom sto u kolima. O isplativosti ne znam, reda velicine kod nas to otprilike kosta 200-300 eur i za ruke ti niko nece traziti manje od 100-200eur. Savet ako sam radis je da uzmes klimu sa jednog kompletnog auta koja provereno radi. Ako krenes da skupljas delove ovde onde to ce biti igre bez granica sa krajnje neizvesnim rezultatom. Sad sta te konkretno i za koj model klime pitaj pa...
User avatar

Joined: 24 Jan 2013 11:32

Location: Zg

Volvo: 244 DL

Post 13 Apr 2013 19:11

Re: Naknadna ugradnja klime

Kole wrote:Ja imam operativnog iskustva sa tim koliko oces ali ne znam sta te konkretno zanima. Komlpet klima sa 74x pase na 94x i takodje sa 76x na 96x. 74x ne pase na 76x tokodje ni 94x ne pase na 96x. Nista tu nije posebno komplikovano ali ima posla prilicno. Pola auta moras rasturiti da bi ugradio klimu sto pod haubom sto u kolima. O isplativosti ne znam, reda velicine kod nas to otprilike kosta 200-300 eur i za ruke ti niko nece traziti manje od 100-200eur. Savet ako sam radis je da uzmes klimu sa jednog kompletnog auta koja provereno radi. Ako krenes da skupljas delove ovde onde to ce biti igre bez granica sa krajnje neizvesnim rezultatom. Sad sta te konkretno i za koj model klime pitaj pa...

Pa gledam jedan 740 turbo iz 1990g, ima svu opremu, ali nema klimu, a ona je meni bitna jer bi to bio glavni auto u kući.
500 eura ukupno mi je prihvatljivo za klimu.
Evo linka od turbaka
http://www.njuskalo.hr/auti/volvo-740-2 ... as-6628840

Cijena je visoka, za te pare mora biti savršen, a i ja moram prvo prodati Accorda.
User avatar

Joined: 22 Jan 2013 12:09

Location: Beograd Srbija

Volvo: nekoliko komada serije 7/9

Post 13 Apr 2013 19:23

Re: Naknadna ugradnja klime

Slike su nedovoljne da bi se videlo da li ima bar osnova za ovako jaku cenu. Mada svakako mislim da se to dosta moze oboriti u pregovorima. Ko ce da kupi tako star auto i to bez klime danas, tako ti daj svoju ponudu pa... Ako je bas u extra stanju i ako mu oboris cenu za klimu i jos po nesto...
User avatar

mr smith

Joined: 01 Jan 1970 02:00

Location: beel

Volvo: 765, 965, 782

SAAB: 900 T16,900A, 9k T16

PMV: S320, S10 4.3

Post 13 Apr 2013 20:06

Re: Naknadna ugradnja klime

Jere, znam ovaj auto iz druge ruke i nije to to što ti tražiš.
nordic renegade team member
User avatar

Joined: 24 Jan 2013 11:32

Location: Zg

Volvo: 244 DL

Post 13 Apr 2013 20:43

Re: Naknadna ugradnja klime

nordmaschine wrote:Jere, znam ovaj auto iz druge ruke i nije to to što ti tražiš.


Ne valja? :(
Mislio sam pošto je cijena visoka da bi mogao biti dobar, ali očigledno sam se po n-ti put prevario.
User avatar

mr smith

Joined: 01 Jan 1970 02:00

Location: beel

Volvo: 765, 965, 782

SAAB: 900 T16,900A, 9k T16

PMV: S320, S10 4.3

Post 13 Apr 2013 20:46

Re: Naknadna ugradnja klime

Prvo, nije original turbak, drugo, rađen je već cijeli auto, kombiniran, što u pravilu znači da ćeš i ti morati sve raditi opet...
nordic renegade team member
User avatar

Joined: 24 Jan 2013 11:32

Location: Zg

Volvo: 244 DL

Post 13 Apr 2013 21:13

Re: Naknadna ugradnja klime

nordmaschine wrote:Prvo, nije original turbak, drugo, rađen je već cijeli auto, kombiniran, što u pravilu znači da ćeš i ti morati sve raditi opet...


Uf, to mi nikako odgovara, a i bilo mi je sumnjivo da turbo nema klimu jer su oni uglavnom full opremljeni.
Službeno se mičem se od tog auta.

Nord i Kole, hvala na korisnim informacijama. :thup:
User avatar

mr anderson

Joined: 22 Jan 2013 01:47

Location: yege

Volvo: .?

PMV: dreier

Post 14 Apr 2013 01:38

Re: Naknadna ugradnja klime

Sve je rečeno, ništa pametno za dodati osim da crveni 244 ulijeva puno više povjerenja :whistle:
nordic renegade team member
User avatar

Joined: 24 Jan 2013 11:32

Location: Zg

Volvo: 244 DL

Post 14 Apr 2013 08:57

Re: Naknadna ugradnja klime

illswitch wrote:Sve je rečeno, ništa pametno za dodati osim da crveni 244 ulijeva puno više povjerenja :whistle:

:D

Joined: 01 Feb 2013 00:28

Volvo: 244, 940T

Post 14 Apr 2013 15:18

Re: Naknadna ugradnja klime

nordmaschine wrote:Prvo, nije original turbak, drugo, rađen je već cijeli auto, kombiniran, što u pravilu znači da ćeš i ti morati sve raditi opet...



Od kuda ti da bi trebao opet raditi sve? Ja sam gledao kad se taj slagao. Znam kak je napravljen i tko ga je radio, znam iz kojeg auta je mašina i instalacija išla unutra i znam da je sigurno (bio prije dve godine kad sam ga zadnji put vidio) bolji nego svi na ovom forumu i onom od vkh-a. Bez uvrede svima tu koji slažu te krampove :E Nije školjka slagana iz dva dijela niti je bio ikada razbit.
Napravljen je 2009 godine, od gole školjke, sve je bilo rastavljeno, i sve je sastavljeno od te sedmice i jedne devetke iz 1995 koja je bila turbo. Taj auto je više devetka nego sedmica. Isto tako nisam siguran da nema klimu, vozio sam se u njemu ali nisam obraćao pažnju na to, ali poznavajući Darka ne vjerujem da bi propustio ugraditi klimu, tim više jer je bila na devetki. Motor je super, turbina je nova. On se vozio sa tim autom oko dve godine i onda ga je stavio sastrane jer ima i nekakvu astru karavana dizela koja troši manje a to mu je bitno zbog obiteljske situacije. Kuća u izgradnji, žena, dijete i rastrošna sedmica ne idu skupa. Sedmica je bila zadnji momački auto.
Ako i nema klimu on to sigurno negdje ima kao i hrpetinu drugih dijelova. Auto je slagao dečko koji radi u volvu a ne priučeni zidar ili lokalni Joža u šupi. Instalacije su original i sve oznake se poklapaju. Pofarban je uredno i vrijedi te novce onome tko voli takve aute. Ima i set alu felgi od 16 cola od jaguara sa distancama. Ako netko zna više nek me slobodno prosvijetli što ne valja sa tim autom.
Ako netko traži auto kojim će se voziti svakodnevno onda je ovo bolja opcija nego dvojka koje ipak više nisu auti za svaki dan niti su vozljivi bez preinaka koje onda čine auto neoriginalnim.
Ju dont hev mani tu pej maj tajm.
User avatar

Joined: 24 Jan 2013 11:32

Location: Zg

Volvo: 244 DL

Post 14 Apr 2013 16:51

Re: Naknadna ugradnja klime

ruka wrote:
nordmaschine wrote:Prvo, nije original turbak, drugo, rađen je već cijeli auto, kombiniran, što u pravilu znači da ćeš i ti morati sve raditi opet...



Od kuda ti da bi trebao opet raditi sve? Ja sam gledao kad se taj slagao. Znam kak je napravljen i tko ga je radio, znam iz kojeg auta je mašina i instalacija išla unutra i znam da je sigurno (bio prije dve godine kad sam ga zadnji put vidio) bolji nego svi na ovom forumu i onom od vkh-a. Bez uvrede svima tu koji slažu te krampove :E Nije školjka slagana iz dva dijela niti je bio ikada razbit.
Napravljen je 2009 godine, od gole školjke, sve je bilo rastavljeno, i sve je sastavljeno od te sedmice i jedne devetke iz 1995 koja je bila turbo. Taj auto je više devetka nego sedmica. Isto tako nisam siguran da nema klimu, vozio sam se u njemu ali nisam obraćao pažnju na to, ali poznavajući Darka ne vjerujem da bi propustio ugraditi klimu, tim više jer je bila na devetki. Motor je super, turbina je nova. On se vozio sa tim autom oko dve godine i onda ga je stavio sastrane jer ima i nekakvu astru karavana dizela koja troši manje a to mu je bitno zbog obiteljske situacije. Kuća u izgradnji, žena, dijete i rastrošna sedmica ne idu skupa. Sedmica je bila zadnji momački auto.
Ako i nema klimu on to sigurno negdje ima kao i hrpetinu drugih dijelova. Auto je slagao dečko koji radi u volvu a ne priučeni zidar ili lokalni Joža u šupi. Instalacije su original i sve oznake se poklapaju. Pofarban je uredno i vrijedi te novce onome tko voli takve aute. Ima i set alu felgi od 16 cola od jaguara sa distancama. Ako netko zna više nek me slobodno prosvijetli što ne valja sa tim autom.
Ako netko traži auto kojim će se voziti svakodnevno onda je ovo bolja opcija nego dvojka koje ipak više nisu auti za svaki dan niti su vozljivi bez preinaka koje onda čine auto neoriginalnim.

Iako sam rekao da odustajem, možda ga ipak odem pogledati i uvjerim se sam kakav je auto.

Inače više preferiram seriju 200 jer mi se više sviđa i meni je omiljena serija, istina je da ih je teško naći u dobrom stanju, te sam iz tog razloga zainteresiran za kupnju tvoje dvice.
User avatar

Joined: 22 Jan 2013 12:09

Location: Beograd Srbija

Volvo: nekoliko komada serije 7/9

Post 14 Apr 2013 20:02

Re: Naknadna ugradnja klime

ruka wrote:
nordmaschine wrote:Prvo, nije original turbak, drugo, rađen je već cijeli auto, kombiniran, što u pravilu znači da ćeš i ti morati sve raditi opet...



Od kuda ti da bi trebao opet raditi sve? Ja sam gledao kad se taj slagao. Znam kak je napravljen i tko ga je radio, znam iz kojeg auta je mašina i instalacija išla unutra i znam da je sigurno (bio prije dve godine kad sam ga zadnji put vidio) bolji nego svi na ovom forumu i onom od vkh-a. Bez uvrede svima tu koji slažu te krampove :E Nije školjka slagana iz dva dijela niti je bio ikada razbit.
Napravljen je 2009 godine, od gole školjke, sve je bilo rastavljeno, i sve je sastavljeno od te sedmice i jedne devetke iz 1995 koja je bila turbo. Taj auto je više devetka nego sedmica. Isto tako nisam siguran da nema klimu, vozio sam se u njemu ali nisam obraćao pažnju na to, ali poznavajući Darka ne vjerujem da bi propustio ugraditi klimu, tim više jer je bila na devetki. Motor je super, turbina je nova. On se vozio sa tim autom oko dve godine i onda ga je stavio sastrane jer ima i nekakvu astru karavana dizela koja troši manje a to mu je bitno zbog obiteljske situacije. Kuća u izgradnji, žena, dijete i rastrošna sedmica ne idu skupa. Sedmica je bila zadnji momački auto.
Ako i nema klimu on to sigurno negdje ima kao i hrpetinu drugih dijelova. Auto je slagao dečko koji radi u volvu a ne priučeni zidar ili lokalni Joža u šupi. Instalacije su original i sve oznake se poklapaju. Pofarban je uredno i vrijedi te novce onome tko voli takve aute. Ima i set alu felgi od 16 cola od jaguara sa distancama. Ako netko zna više nek me slobodno prosvijetli što ne valja sa tim autom.
Ako netko traži auto kojim će se voziti svakodnevno onda je ovo bolja opcija nego dvojka koje ipak više nisu auti za svaki dan niti su vozljivi bez preinaka koje onda čine auto neoriginalnim.


Nahvali da ko da ga ti prodajes. :D Ako je stvarno toliko bolji od svih nasih krampova :E kako kazes u sta ja bas i ne verujem. Svakako bi ga bar trebalo pogledati ako ne i kupiti...

Return to True Volvo

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software Change colors.