AUX input - XC90


Samostalne popravke, informacije u vezi Volvo/Saab svega...

User avatar

Joined: 15 Nov 2013 22:42

Location: Novi Sad

Volvo: XC90 2.5T AWD VOR Volvo Ocean Race Last Limited Edition 2006
260 HP / 410 Nm Chip
206.700 km

Post 07 Jun 2014 13:34

AUX input - XC90

Prekjucer sam se odlucio, da umijesto skupog modula koji me dodje preko 500 eura
sa postarinom i parazitskim carinskim dadjbinama pregledam kompletnu elektroniku,
pregledam Chipove IN/Out signale, logiku i preko neta provijerim dali postoji
mogucnost ugradnje AUX ulaza i nakon par sati rada sve radi perfektno.

Znaci za sve modele XC i druge slicne nemorate kupovati skupe module za AUX ulaz
sa mobilnog telefona, laptopa, memory play MP3 sad mozete sve svoje pijesme
da slusate u autu.

Da nebi doslo do pozadinskog suma ili mijesanja signala sa radijskim, prekinuo sam
kompletan rad AM radia - znaci na glavnoj jedinici stavite izbor na AM (kojeg iovako niko
ne koristi samo neke komunjare i medjedi sa brda) :emo: nema interferencija i kad
iskljucite izvor signala (iskopcate jack iz telefona) radio se vrati ako je i na poziciji FM.
Sve provijereno i testirano.

Pitali smo se kako je moguce, da Lolvo nije ugradio u stare modele da mogu da slusaju
barem CD-je sa MP3 pa nije i to iz jednog jedinog razloga do 2006 godine ni moj XC90
nema tu mogucnost samo AUDIO CD-je. Naravno da bi kupili dodatne module koji kostaju
od 200-600 eura odvisno sta jos dodajete, koji software i naravno montazu u ovlastenom
servisu koji vas iovako odere. :wall:
Da nebi bilo krivo shvaceno ovo vazi i za sve nove modele od 2008-2013 godine ne samo
do 06.2006 kad nije uopste bilo AUX ili MP3 mogucnosti.Evo i link originala koji ce vam Lolvo ugraditi i odrati vas.
http://www.jimellisvolvoparts.com/p/__/XC90-iPod-Music-Interface--Installation-kit-Ch-393236/7108318/31201200.html
http://www.jimellisvolvoparts.com/showAssembly.aspx?ukey_product=7108318&ukey_assembly=1054344

E pa sad dosta deranja evo za 3 eura najjednostavnijeg rijesenja da ugradite AUX ulaz
na svom autu.
:violin:

Kod mene radi prefektno. :dance: :driv: :bow:

Da ne ponavljam i ovdje i trpam sliku po sliku evo link na swedespeed forumu mojeg rada. :hihi:
http://forums.swedespeed.com/showthread.php?212123-AUX-installation-on-XC90-2006
You can't be friends with everyone, so why even care if you do happen to hear some negative feedback?What's important is that you are friends with the people who deserve your time. The fact is, some people in your life don't deserve to be there.Success is the best revenge in life.
User avatar

mr anderson

Joined: 22 Jan 2013 01:47

Location: yege

Volvo: .?

PMV: dreier

Post 08 Jun 2014 20:13

Re: AUX input - XC90

Svaka čast još jednom gosp. VOR :bow:
nordic renegade team member
User avatar

Joined: 15 Nov 2013 22:42

Location: Novi Sad

Volvo: XC90 2.5T AWD VOR Volvo Ocean Race Last Limited Edition 2006
260 HP / 410 Nm Chip
206.700 km

Post 09 Jun 2014 09:48

Re: AUX input - XC90

Znas kad sam bio mali uvijek su nam govorili, pa nece valjda pile da uci Pijetla...
pa mi nije bilo bas po volji... :E
A kad iz vlastitog iskustva pokazes, objasnis i uradis nesto sto pomogne,
ustedi i koristi sirem krugu ljudi ili ljubiteljima Volvo vozila nema veceg uzitka. :bow:
Dao sam mali MP3 player i sad je voznja triputa bolja. :whistle: :driv:
You can't be friends with everyone, so why even care if you do happen to hear some negative feedback?What's important is that you are friends with the people who deserve your time. The fact is, some people in your life don't deserve to be there.Success is the best revenge in life.
User avatar

Joined: 15 Nov 2013 22:42

Location: Novi Sad

Volvo: XC90 2.5T AWD VOR Volvo Ocean Race Last Limited Edition 2006
260 HP / 410 Nm Chip
206.700 km

Post 12 Jun 2014 19:04

Re: AUX input - XC90

A danas sam dodao i super nosac telefona koji je inace stalak na stolu koji
ima i audio izlaz direktno sa konektora telefona a ima i ulaz za punjac u autu
kojeg jednostavno ukljucis kao i kabel sa 3.5mm jackom i nemoras nista da
busis, samo provuces kablove u srednju konzolu izmedju siceva gde stavljamo
manje stvari - jer velike iovako nemas gdje. LOL :E :E
I danas svira Shalamar Disco Garden Yeeeeeeeessssss :claping: :driv: :dance: :emo:
You can't be friends with everyone, so why even care if you do happen to hear some negative feedback?What's important is that you are friends with the people who deserve your time. The fact is, some people in your life don't deserve to be there.Success is the best revenge in life.
User avatar

Joined: 15 Nov 2013 22:42

Location: Novi Sad

Volvo: XC90 2.5T AWD VOR Volvo Ocean Race Last Limited Edition 2006
260 HP / 410 Nm Chip
206.700 km

Post 19 Jun 2014 18:20

Re: AUX input - XC90

illswitch wrote:Svaka čast još jednom gosp. VOR :bow:

Image
You can't be friends with everyone, so why even care if you do happen to hear some negative feedback?What's important is that you are friends with the people who deserve your time. The fact is, some people in your life don't deserve to be there.Success is the best revenge in life.

Return to DIY i ostalo

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software Change colors.