T4 se gasi na leru ?


S/V/C/XC

User avatar

Joined: 22 Jan 2013 21:58

Location: Mostar

Volvo: volvo v40 T4

Post 13 Apr 2013 18:20

T4 se gasi na leru ?

stvorio mi se jedan problem, neki dan sam volva malo stisnuo 2. - 3. brzina na benzinu (sada ga dosta cesce vozim na benzinu) i onda kada sam nastavio normalno prebacio na plin, dolazim kuci prebacim na benzin auto se kada padnu obrtaji ugasi, kada drzim gas i vozim ide k'o blesav, nema nikakvih problema, opet pustim stanem, izbacim iz brzine malo trokce ili nastavi raditi pa se odjednom ugasi ili se u 80% slucajeva odmah ugasi, isto tako i kada ga na kvacilu drzim, međutim na plinu radi bez problema ! bilo da je na leru,bilo da vozim sve savrseno radi, dok na benzinu se gasi na leru samo... mjenjao sam klapnu gasa opet isto, mjenjao sam onaj ventil ili sto vec iznad klapne gasa,on valjda za to nesto sluzi, opet isto... sta mu se moglo desiti ? majstor je gledao vec 2x usput ali nismo otkrili, kada dira crijeva i to nekada odjednom dođe sebi radi radi radi nekih npr. po minute i odjednom pođe izdisati i ugasi se... :wall:
User avatar

Joined: 22 Jan 2013 21:58

Location: Mostar

Volvo: volvo v40 T4

Post 13 Apr 2013 23:49

Re: T4 se gasi na leru ?

nije sve, prvi put smo mislili da je do klapne i ventila pa sam ja to kuci sam mjenjao i opet isto,drugi put sam mjenjao ulje u ovlastenom,a on tu radi pa je pregledao,al nije sve,gledao je ovako površno sto se moze,nije se zabadao oko turbine dole,mada evo danas mi proradi opet normalno kada sam stavio protocni lonac, ako se nepođe opet sutra gasiti :/
User avatar

Joined: 31 Jan 2013 16:25

Volvo: VOLVO V40 T4

Post 14 Apr 2013 13:14

Re: T4 se gasi na leru ?

e vidis, u mene se nekad gasi na plinu. bez obzira kako ga vozio, ako treba stati na semafor ili bilo kakva situacija gdje treba usporiti i stati on na leru pocne sam turirati da se ne izgasi a nekad i crkne. znam da je do plina, ali cudi me da tebi na benzin to radi, jer u mene na benzinu radi ko urica.
User avatar

Joined: 22 Jan 2013 21:58

Location: Mostar

Volvo: volvo v40 T4

Post 14 Apr 2013 16:22

Re: T4 se gasi na leru ?

evo meni poceo normalno raditi,ali novi problem !
postavio sam sinoc protocni lastovcic zadnjii lonac, ali problem mi je da mi se upali lambda sonda i DSA , auto radi normalno, ali nekada odjednom dođe nece da vuce, nemoze do 60km/h da ubrza, ili pođe da trza, hoce-nece... kada ga ugasim na nekoliko minuta dođe sebi, pa nekada odmah pri paljenju nece... da li se to moze rijesiti dijagnostikom, katalizator i ostalo nisam dirao
User avatar

Joined: 22 Jan 2013 21:58

Location: Mostar

Volvo: volvo v40 T4

Post 16 May 2013 14:13

Re: T4 se gasi na leru ?

i dalje imam problem, ove lampice i to sam rijesio dijagnostikom,bilo do bobine,nije dobro ukopcana sto li...
ali auto mi se i dalje gasi na leru i kada padnu obrtaji, zatim iz auspuha mi puca kao motocikl, ali samo na benzinu,na plinu sasvim normalno radi... na benzin kada prebacim dadnem gas,pustim i malo dodam ono pođe pucati, te u voznji kao da ga guši,a turbina puse 0.9bar normalno, dizne sam ocistio,stavio sam prosli tjedan novi filter goriva, urađeni svi servisi... neznam sta moze da mu bude,kao da ne pravi dobru smjesu pa zato puca i ne vuce kako treba ? nesto kao da su mu dizne zacepljene al nisu... neznam dal moze biti do pumpe goriva, imam i nju jednu novu,mogu zamjeniti ako moze biti do nje,ako nije do nje ne bih je bezveze stavljao...
ovo me stvarno izluđuje,na benzinu nemogu normalno voziti,kada stajem na lezeci ili kocim ugasi se automatski samo obrtaji padaju padaju i ugasi se... jedino na hladno kad ga tek upalim i ne dodajem gasa nit ista radi normalno,pođem voziti i onda malo kao trza i pođe se gasiti, klapnu gasa sam cistio opet isto,zatim je promjenim opet isto, onaj ventil kod klapne gasa sam isto cistio i mjenjao opet isto... a na plinu radi bez problema... nisu se valjda vec dizne zacepile ili sto vec moze da bude ?
od goriva mu sipam samo super 98
User avatar

mr smith

Joined: 01 Jan 1970 02:00

Location: beel

Volvo: 765, 965, 782

SAAB: 900 T16,900A, 9k T16

PMV: S320, S10 4.3

Post 16 May 2013 18:08

Re: T4 se gasi na leru ?

Pali li ventilator?
nordic renegade team member
User avatar

Joined: 22 Jan 2013 21:58

Location: Mostar

Volvo: volvo v40 T4

Post 16 May 2013 19:19

Re: T4 se gasi na leru ?

koji venitlator ? sve radi....
gdje se nalazi motoric ler gasa ? ja sam mjenjao neki kao ventil ler gasa,sta li vec,u njega ide onaj jedan dzek,unutra ima ventil sto ide naprijed nazad,ispod 2 rupe s jedne i sdruge strane ? to sam mjenjao i opet isto... imam osjecaj da mi ne valja smjesa goriva ili zraka, jer ujedno dok vozim na benzinu guši ga,dobija previse il premalo, pošto se baš guši... a na plinu ide drama... kontam da nije mozda neki problem kada ugasim plin da ne ostane otvorena dizna plina ili tkao nesto pa da ne vuce zrak... ?

Return to New stuff

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software Change colors.